Zgrzytanie zębami

Nadmierne, nieprawidłowe i najczęściej nieświadome zgrzytanie zębami nazywamy w stomatologii bruksizmem. Jest to prawdziwe schorzenie naszych czasów – w znacznej mierze wynika bowiem z nadmiernego stresu. Pacjent bardzo często nie zdaje sobie sprawy z choroby, i dopiero gdy pojawiają się pierwsze objawy, takie, jak na przykład ból głowy, trzaski podczas ruchów żuchwy czy bóle mięśni twarzy, zgłasza się do stomatologa. Starte zęby są jedym z najłatwiej zauważalnych objawów bruksizmu jest nadmierne starcie zębów, zwłaszcza przednich.

W gabinetach DENS pomagamy pacjentom w uświadomieniu sobie problemu oraz wszystkich jego przyczyn, a także pomagamy w ich zwalczaniu. Zwieńczenie terapii najczęściej stanowi wykonanie szyny relaksacyjnej – cienkiej, przezroczystej nakładki (1-2mm) umieszczaną na łuku zębowym. Obejmuje ona swoim zasięgiem wszystkie zęby szczęki lub żuchwy. Oprócz zrównoważenia napięcia mięśni, chroni zęby przed nadmiernym ścieraniem.

Stosujemy również szyny NTI. Jest to dopasowywana indywidualnie dla każdego pacjenta szyna umieszczona jedynie na górnych zębach przednich. Dzięki swoim właściwościom szybko zmniejsza ona napięcie mięśni żucia.

szyna relaksacyjna

Zadzwoń teraz