• English
  • Español
  • Usługa Cena
  • Wybielanie zębów metodą nakładkową w tym 2 strzykawki preparatu 500zł/jeden łuk
  • Wybielanie gabinetowe 800 - 1000 zł
  • Wybielanie zęba martwego 150zł/wizyta

Wybielanie zębów

Któż nie śni o lśniącym białym uśmiechu rodem z Hollywood? Dziś to marzenie może się spełnić dzięki pomocy stomatologa. Wybielanie zębów prowadzone w gabinecie dentystycznym jest zabiegiem bezpiecznym, efektywnym i dającym wiele satysfakcji zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi. Dzięki rozwojowi stomatologii estetycznej każdy pacjent może dziś zyskać nieskazitelny uśmiech, który stanie się jego godnym pozazdroszczenia znakiem rozpoznawczym

Wybielanie zębów nakładkowe

Do wybielania zębów żywych polecamy indywidualnie przygotowane nakładki, do których pacjent wprowadza specjalny żel i umieszcza je w jamie ustnej na noc lub na kilka godzin w trakcie dnia. W naszych placówkach dokładnie objaśniamy pacjentom sposób nakładania żelu oraz oraz ustalamy konieczny czas jego oddziaływania na zęby. Cała terapia wybielająca trwa od 7 do 10 dni, a jej rezultaty widoczne są przez około 2 lata. Pierwsze efekty wybielania widoczne są natomiast już po kilku aplikacjach! Okres stabilizacji barwy zębów trwa zazwyczaj od 10 dni do dwóch tygodni. Metoda zwana wybielaniem nakładkowym sprawia, że możliwe staje się rozjaśnienie zęba nawet o kilka tonów. U różnych pacjentów efekt wybielenia jest bardziej lub mniej spektakularny, gdyż zależy on od grubości szkliwa i naturalnego koloru zębiny, a także od wyjściowej barwy zęba. Trwałość efektu wybielenia zależy od nawyków higienicznych, diety oraz stosowania używek (takich jak kawa, herbata, papierosy).

Kolor różnego rodzaju uzupełnień protetycznych, czyli koron i mostów oraz wypełnień, nie ulega zmianie. Jeżeli istnieje taka potrzeba, stomatolog może po okresie stabilizacji wymienić uzupełnienia, tak by w większym stopniu dostosowywały się do naturalnej barwy zębów pacjenta. U niektórych pacjentów w trakcie wybielania może pojawić się przejściowa nadwrażliwość zębów, znika ona jednak najpóźniej w trzy dni od zakończenia terapii.

Zalety wybielania zębów nakładkowego:

  • pacjent prowadzi kurację we własnym domu;
  • dzięki temu, że pacjent może zakładać nakładki na noc, nie utrudniają mu one życia codziennego;
  • pacjent może samodzielnie zadecydować o stopniu rozjaśniania zębów, regulując czas, który poświęca na wybielanie;
  • nadwrażliwość zębów, z którą boryka się część pacjentów wybielających zęby, ustępuje najpóźniej po kilku dobach od zakończenia kuracji;
  • specjalnie dostosowane do warunków anatomicznych jamy ustnej pacjenta nakładki wybielające mogą być wykorzystane ponownie po zakończeniu terapii.

Wybielanie zębów po leczeniu kanałowym

Istnieją różne przyczyny powstawania przebarwień zębów po leczeniu kanałowym, czyli endodontycznym. Zaliczamy do nich między innymi krwotok miazgi w trakcie leczenia, niecałkowite usunięcie martwej miazgi oraz efekty uboczne stosowania niektórych leków oraz materiałów podczas rekonstrukcji zębów po leczeniu. Do powstawania nieestetycznych przebarwień mogą się przyczyniać także nieszczelne wypełniania, które stanowią poważne zagrożenie ze względu na ryzyko rozwijania się w martwych zębach próchnicy.

Czy wybielanie zębów martwych jest możliwe?

Wybielanie zęba martwego jest mniej skuteczne przy użyciu nakładek wybielających, dlatego opracowano specjalna metodę, aby ząb wybielić “od wewnątrz”. W tej metodzie pastę wybielającą nakłada się do wnętrza zęba, a po osiągnięciu pożądanego efektu koronę zęba zamyka się wypełnieniem. Zabieg ten można jednak przeprowadzić dopiero po ukończeniu leczenia endodontycznego. W pewnych przypadkach nieuniknione może okazać się również ponowne leczenie kanałowe. Aby prawidłowo ocenić stan korzenia zęba, lekarz stomatolog zleca wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. W dalszej kolejności stomatolog zabezpiecza ząb solidną warstwą kompozytu lub cementu, mających uniemożliwić przedostanie się preparatu wybielającego do kanału. Jest to działanie niezbędne ze względu na ryzyko podrażnienia tkanek okołowierzchołkowych.

Po umieszczeniu preparatu przeznaczonego do wybielania martwych zębów wewnątrz komory zęba, lekarz umieszcza na zębie opatrunek na czas od jednej do trzech dób. Jeśli pierwszy zabieg nie przyniósł upragnionych rezultatów, można go powtórzyć. Ostatnim etapem wybielania zębów martwych jest wypełnienie komory zęba przy użyciu materiałów kompozytowych. Kluczowe dla utrzymania efektów wybielania zębów martwych jest ścisłe przestrzeganie pozabiegowych zaleceń stomatologa.

Wybielanie zębów martwych poprzez umieszczenie w ich wnętrzu preparatu wybielającego jest najskuteczniejszą metodą wybielania zębów po leczeniu kanałowym. Należy jednak pamiętać, że jego efekty mogą być inne dla każdego pacjenta, dlatego też wielokrotnie zachodzi potrzeba ponawiania zabiegu.

Wybielanie zębów
4.6 (92.5%) 8 votes
Zadzwoń teraz