• English
 • Español
licówki na zęby
 • Usługa Cena
 • Konsultacja ortodontyczna 100 zł
 • Plan leczenia ortodontycvzny wraz z omówieniem 150 zł
 • Modele diagnostyczne 150 zł
 • Komplet zdjęć rengenowskich (panoramiczne + boczne czaszki) 160 zł
 • Wizyty kontrolne - jeden łuk 150 zł
 • Wizyty kontrolne - oba łuki 200 zł
 • Aparat stały metalowy - 1 łuk 1800 zł
 • Aparat stały fragmentaryczny - 1 łuk 1200 zł
 • Aparat stały częściowo estetyczny - 1 łuk 2500 zł
 • Aparat stały estetyczny 3200 zł
 • Ortodontyczne wydłużanie zębów złamanych (cała procedura) 900 zł
 • Retainer - 1 łuk 350 zł
 • Szyna retencyjna - 1 łuk 350 zł
 • Doklejenie zamka (w przypadku sporadycznych awarii) 0 zł
 • Doklejenie zamka metalowego (w przypadku częstych awarii) 50/ zł zamek
 • Doklejenie zamka estetycznego (w przypadku częstych awarii) 100/ zł zamek

Ortodoncja

Piękne, równe zęby są marzeniem wielu osób. Estetyczne względy nie są jednak jedynym powodem, dla którego warto rozpocząć leczenie ortodontyczne. Nieleczone wady zgryzu są przyczyną licznych utrudnień w prawidłowej higienie jamy ustnej (niemożność dotarcia do niektórych przestrzeni zębowych), stanowią również przeciążenie pewnych grup zębów, ich nadmierne ścieranie, a więc niszczenie. Nieleczone wady zgryzu prowadzą do rozwoju wady wymowy, rozchwiania zębów (oraz ich przedwczesnej utraty), zwiększonego ryzyka chorób przyzębia i zmian w stawie skroniowo-żuchwowym. Nieleczone wady zgryzu to także uporczywe bóle głowy, a nawet zniekształcenie rysów twarzy i przedwczesne starzenie się. Ortodoncja możne rozpocząć leczenie w każdym wieku, choć u dzieci i młodzieży przebiega ono szybciej. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia dla każdego pacjenta przygotowujemy indywidualny jego program wraz z kosztorysem i zakresem leczenia.

Jak działają aparaty na zęby (aparaty ortodontyczne)?

Aparat ortodontyczny to najskuteczniejsze narzędzie walki z wadami zgryzu. Ortodonta, zakładając aparat, wyzwala siły, które prowadzą do odpowiedniego przesuwania się zębów i kości pacjenta. W ten sposób możliwe staje się skorygowanie wad zgryzu. Profesjonalne leczenie ortodontyczne pozwala uzyskać odpowiednie ustawienie zębów w szczęce, a także utrzymać zęby w zdrowiu i niezwykle pozytywnie wpłynąć na estetykę całej twarzy pacjenta!

W placówkach DENS we Wrocławiu oferujemy Państwu pełny zakres usług ortodontycznych:

Profilaktyka wczesnego leczenia ortodontycznego
Aparaty ruchome (tzw. wyjmowane) – wykonujemy je u dzieci, u których nie zakończył się proces wymiany zębów mlecznych na stałe. Aparaty tego typu skutecznie korygują nieznaczne wychylenia się zębów, lecz nie poważne wady zgryzu. Aparaty ortodontyczne ruchome powinny być noszone przez dzieci przez kilka godzin w trakcie doby i przez całą noc, zgodnie z zaleceniami ortodonty.
Tradycyjne aparaty stałe – zakładane po 13-tym roku życia – działają na zęby z określoną siłą, przesuwając je względem siebie lub obracając wokół własnej osi. „Metalowy uśmiech” nie jest odbierany jako defekt kosmetyczny, wręcz przeciwnie, aparaty te są bardzo popularne, a widziane w uśmiechu popularnych, lubianych postaci ekranu i sceny ośmielają i zachęcają do pójścia w ich ślady. Istnieje także możliwość założenia aparatu stałego z zamkami tytanowymi. Wykazują one podobne właściwości do standardowych aparatów metalowych, nie zawierają jednakże niklu. Dzięki temu nie wywołują u pacjenta reakcji uczuleniowych i są doskonale tolerowane przez jego organizm.

Aparaty czynnościowe, to aparaty na zęby które wykorzystują naturalną siłę wzrostu żuchwy i szczęki dziecka. Są to zazwyczaj aparaty dwuszczękowe pozbawione elementów wytwarzające niezbędne do korekcji wady zgryzu siły. Siły te wyzwalane są natomiast dzięki naturalnym ruchom mięśni twarzy i w ten sposób działają na zgryz dziecka.
Estetyczne aparaty stałe – dzięki wykorzystaniu porcelany i kryształu do produkcji zamków (elementów mocowanych na stałe do zębów) możliwe jest leczenie wad zgryzu w sposób mniej widoczny, niż w przypadku aparatów tradycyjnych. Aparaty te są wybierane najczęściej przez pacjentów, których w szczególności zależy na estetyce uśmiechu w trakcie leczenia ortodontycznego.
Aparaty językowe (lingwalne) – są obecnie najdyskretniejszą metodą leczenia wad zgryzu, gdyż cały aparat zDenajduje się na wewnętrznej powierzchni zębów (od strony podniebienia i języka). Jest to aparat najczęściej wybierany przez modelki i modeli, gdyż w ogóle nie zaburza estetyki uśmiechu. Współczesna ortodoncja umożliwia leczenie tym aparatem wielu, lecz nie wszystkich wad zgryzu, więc możliwość jego założenia powinna być rozważona dopiero po konsultacji z ortodontą.
• Po zdjęciu aparatu stałego trzeba utrwalić efekt prostowania zębów nosząc tzw. aparaty (łuki) retencyjne. Pozwalają one zębom i dziąsłom pacjenta przystosować się do nowych warunków anatomicznych wynikających z prawidłowego ustawienia. W ten sposób uniemożliwiają nawrót wad zgryzu po zakończeniu leczenia.

Podczas trwania leczenia i po jego zakończeniu zapewniamy opiekę ortodontyczną, aby uzyskane efekty cieszyły naszych pacjentów i nas samych przez długie lata.

Ortodoncja
4.2 (84.29%) 14 votes
Zadzwoń teraz