• English
 • Español
 • Usługa Cena
 • Ceny obejmują znieczulenia, szycie chirurgiczne oraz opiekę pozabiegową bezpłatnie
 • Usunięcie zęba stałego 200- 400zł
 • Usuwanie zęba mądrości 400 – 600zł
 • Usunięcie zęba zatrzymanego 600 - 800zł
 • Usunięcie niewielkiej zmiany w zakresie błony śluzowej 200 - 300zł
 • Poszerzenie strefy dziąsła rogowaciejącego 500-1000zł
 • Pokrycie recesji dziąsła płatem z sąsiedztwa i z użyciem biomateriałów 1000 - 1200zł
 • Chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej zęba 300 - 450 zł
 • Wycięcie zmian indywidualnie
 • Resekcja 300 – 400zł za jeden korzeń
 • Resekcje – z wypełnieniem wstecznym 500 – 900zł

Chirurgia Stomatologiczna

Współczesna chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie zębów – dzięki rozwojowi technologicznemu i wdrażaniu nowoczesnych metod leczenia, ekstrakcja przeprowadzana jest jedynie w ostateczności, gdy wszystkie inne metody leczenia zawodzą. Współczesna chirurgia stomatologiczna obejmuje zatem pełen zakres zabiegów mających na celu jak najdłuższe utrzymanie zębów w jamie ustnej, a także tych wspomagających leczenie ortodontyczne, protetyczne czy zachowawcze. W pewnych przypadkach jednak ekstrakcja zębów nadal jest nieunikniona. W placówkach DENS najlepsi chirurdzy stomatolodzy dbają o to, by przebiegała ona dla pacjenta bezboleśnie, w możliwie komfortowych warunkach, a pacjent wkrótce po zabiegu czuł się dobrze.

Wyrywanie (ekstrakcja) zębów

Ekstrakcja zęba, którego nie da się uratować, przebiega w kilku etapach. Na początku lekarz zrywa okalające ząb więzadło okrężne, a następnie używa kleszczy, aby poluzować ząb, który ma zostać wyrwany. Stosując precyzyjne ruchy ekstrakcyjne, stomatolog oddziela ząb znieczulonego pacjenta od kości. W ten sposób rozchwiany ząb z łatwością może zostać usunięty przy użyciu specjalnych narzędzi stomatologicznych. W dalszej kolejności, już po usunięciu zęba z jamy ustnej, chirurg stomatolog oczyszcza zębodół pacjenta z resztek zęba oraz kości. Następnie zszywa ranę.

Usuwanie ósemek

W kwestii usuwania zębów najczęściej wykonuję się usuwanie ósemek. Przyczyną decyzji o usunięciu ósemki może być między innymi stan zapalny w okolicy zęba oraz towarzyszące mu dolegliwości bólowe, niewłaściwe, utrudniające prawidłowe oczyszczanie, usytuowanie zęba oraz jego wyrzynanie się w nieodpowiednim kierunku. Chirurgiczne usuwanie zębów mądrości nazywane jest również dłutowaniem ósemek. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co sprawia, że jest on dla pacjenta zupełnie bezbolesny. Źródłem niewielkiego dyskomfortu w trakcie wyrywania ósemek może być uczucie ucisku oraz rozpierania tkanek. Na początku zabiegu chirurg stomatolog nacina i precyzyjnie odsłania dziąsło w okolicy zęba, po czym przy użyciu wiertła usuwa blaszkę kostną. Dzięki temu zyskuje pełen dostęp do zęba mądrości, co pozwala specjaliście na usuwanie ósemek. W większości przypadków lekarz dzieli ząb na fragmenty, po czym sukcesywnie je wyrywa.

Usuwanie zęba zatrzymanego

Usuwanie ósemek zatrzymanych jest trudnym zabiegiem, a chirurg stomatolog, który się go podejmuje, musi odznaczać się olbrzymią wprawą i wiedzą. Zatrzymane zęby to te, które są w pełni wykształcone, jednakże z różnych przyczyn nie wyrżnęły się prawidłowo i zatrzymały się w żuchwie. Zabieg ten może dotyczyć zarówno zębów mądrości, jak i jedynek i trójek w szczęce górnej oraz zębów przedtrzonowych w szczęce dolnej. Wyróżniamy zęby zatrzymane częściowo i całkowicie. Placówki stomatologiczne DENS we Wrocławiu zapewniają kompleksowe leczenie nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach, co oznacza, że nasi chirurdzy stomatolodzy w sposób dla pacjenta bezbolesny usuwają zęby zatrzymane w różnym stopniu i w różnych pozycjach.

Po każdym rodzaju ekstrakcji zęba chirurg stomatolog przekazuje pacjentowi szczegółowe instrukcje pozabiegowe, dzięki którym może on przyspieszyć tempo gojenia ran oraz uniknąć uciążliwych i niebezpiecznych powikłań. Jeżeli jest taka konieczność, stomatolog przepisuje pacjentowi odpowiednie leki.

Ratujemy zęby przed wyrwaniem!

Nasi lekarze robią wszystko, aby zachować zdrowy ząb w jamie ustnej pacjenta. Mając świadomość, że utrata zęba prowadzi nieuchronnie do przedwczesnego zaniku kości wyrostka zębodołowego, przemieszczania się zębów w łuku i zaburzenia symetrii twarzy, proponujemy Państwu następujące zabiegi:

• Resekcja korzenia – czyli usunięcie wierzchołka korzenia wraz z otaczającą zmianą chorobową. To niezwykle skuteczny sposób ochrony zęba po skomplikowanym leczeniu endodontycznym

• Amputacja korzenia – czyli radisekcja lub radektomia. Zabieg polega na usunięciu jednego korzenia, podczas gdy korona zęba pozostaje nietknięta. Zabieg zalecany jest w przypadkach, gdy zachowanie korzenia jest niemożliwe, lecz ząb jest potrzebny ze względu na planowane leczenie protetyczne.

• Hemisekcja – rozdzielenie zęba i usunięcie części nie nadającej się do leczenia. Dzięki temu rozwiązaniu na zdrowym fragmencie zęba można przeprowadzić odbudowę protetyczną.

• Premolaryzacja – po rozdzieleniu korzeni zęba trzonowego pozostawione zostają obie części i utworzone 2 oddzielne, mniejsze zęby. Zabieg ten przeprowadza się, gdy przyzębie pacjenta dotknięte jest zaawansowanym stanem zapalnym.

 Replantacja – wprowadzenie zęba z powrotem w kość, jeśli został on usunięty, wybity lub zwichnięty

• Autotransplantacja – przemieszczenie, zęba w inne miejsce łuku zębowego. Zabieg ten daje możliwość uzupełnienia braków zębami zatrzymanymi, przemieszczonymi lub nadliczbowymi.

 

W naszych gabinetach w ramach chirurgii stomatologicznej wykonujemy też procedury wspomagające leczenie z innych dziedzin stomatologii, w tym implantologii, ortodoncji oraz periodontologii. Należą do nich między innymi:

• Sterowana regeneracji kości i tkanek miękkich ma na celu odbudowę tkanki kostnej poprzez umieszczenie pod błoną śluzową preparatów (w formie granulatu oraz błon) zastępujących kość i pobudzających jej wzrost. Procedura ta może być niezbędną w trakcie implantacji.

• Gingiwoplastyka  czyli wycięcie nadmiaru dziąsła i nadanie mu prawidłowego kształtu. Umożliwia osiągnięcie harmonii między tkankami miękkimi a twardymi wokół szyjek zębów. Dzięki temu zabiegowi estetyka uśmiechu pacjenta ulega znacznej poprawie. Plastyka dziąseł może być również niezbędna w przypadku próchnicy rozwijającej się pod dziąsłem lub poddziąsłowego złamania korony.

• Podniesienie dna zatoki szczękowej, czyli zabieg mający na celu zwiększenie odległości między dnem zatoki szczękowej, a implantem, co zapewnia jego bezpieczne osadzenie oraz długotrwałe utrzymanie.

• Zabiegi z wykorzystaniem lasera (np. pogłębienie dna przedsionka, wydłużanie koron klinicznych zębów) umożliwiają wykonanie estetycznych i funkcjonalnych uzupełnień protetycznych u pacjentów z trudnymi warunkami w jamie ustnej. Laser wykorzystujemy także w celu przyspieszenia gojenia uszkodzonych tkanek (laser biostymulacyjny).

 

W naszych gabinetach oferujemy Państwu również zabiegi:

• usunięcia torbieli zębopochodnych, w tym torbieli korzeniowych i zapalnych torbieli przyzębnych;
• nacięcia ropnia okołozębowego, czyli ostrego ropnego zapalenia tkanek ulokowanych w okolicy wierzchołka korzenia zęba;
• plastyki połączenia ustno – zatokowego powstałego na skutek ekstrakcji tylnych zębów górnych;
• pobrania fragmentu tkanki do badania histopatologicznego, gdy zachodzi potrzeba wykluczenia zmian nowotworowych.

Chirurgia Stomatologiczna
4.6 (92%) 10 votes
Zadzwoń teraz